Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Solidne implanty stomatologiczne

O implantach dentystycznych wiele się mówi, ale pośród wszystkich zalet implantów, zwykle wymienianą przez specjalistów jest ich solidność. Na zabieg wszczepienia implantów w gabinecie stomatologicznym trzeba poświęcić trochę czasu, ale skutki są w pełni tego warte. Raz umieszczony implant zębowy, który prawidłowo połączy się z kością, zdaniem lekarzy  może posłużyć nawet do końca życia. Wymogiem tego, jest przestrzegać zasad higieny jamy ustnej i regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne u stomatologa.

O trwałości implantów decydują surowce, z których są one wykonywane. Z reguły stosowane do tworzenia implantów to tytan oraz cyrkon. Chociaż tytan jest porównawczo nie tak estetyczny, jego właściwości i trwałość to ogromny plus. Zazwyczaj tytanowa śruba implantu zębowego nie jest widoczna, ze względu na to, że kryje się w dziąśle, ale czasami dziąsła ulegają osunięciu. Patrząc na estetykę cyrkon wygrywa, z tego względu, że kolorem przypomina naturalne zęby. Biorąc jednak pod uwagę jakość i tytanu, i cyrkonu, każdy z nich sprawdza się wyśmienicie. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością na zmiany temperatur oraz ścieranie.

Poza tym tkanka kostna wyjątkowo dobrze je toleruje, więc kiedy zostaną zaakceptowane na etapie wszczepienia w gabinecie stomatologicznym, właściwie nie zdarza się, aby z biegiem czasu implant dentystyczny wywoływał kłopoty. Swą trwałość implanty cechują się również ze względu na odporność na siłę nacisku w czasie posiłków. Ze względu na trwałość i zbliżony wygląd do naturalnych zębów, implanty zębowe są najczęściej polecanym przez lekarzy stomatologów uzupełnieniem protetycznym.