Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Zmiana kształtu zęba – Stomatologia estetyczna

Dobry wygląd uśmiechu to niezwykle istotna kwestia dla wielu osób, które trafiają do kliniki dentystycznej. Zwykle dentystyczna poprawa wyglądu i kształtu zębów polega na ukrywaniu niewielkich ukruszeń, pęknięć, zakrzywień albo nieestetycznego koloru. W ten sposób dentysta może wymodelować wygląd i kształt konkretnych zębów. Zabiegi proponowane przez stomatologów nadające piękno uśmiechu nie oddziałują na strukturę zębów zbyt mocno, a oprócz tego nie wywołują żadnego bólu czy dyskomfortu. Poprawa wyglądu i kształtu zębów w klinice dentystycznej oczekuje, żeby zęby były zdrowe.

Jednym ze sposobów wśród zabiegów stomatologii na korygowanie wyglądu i kształtu zębów znajduje się np. bonding. Metoda ta polega na pokryciu minimalnych niedoskonałości oraz pęknięć warstwą kompozytu. Taką metodą kształt zęba bez trudu można dostosować do preferencji pacjenta, z uwagi na to, że w trakcie aplikacji kompozyt jest wyjątkowo plastyczny. Dentysta bez trudu także dobierze jego odcień. Na koniec utwardzony kompozyt wystarczy wypolerować oraz wygładzić.

Kolejnym zabiegiem jest aplikacja licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki aplikowane na wierzchu zębów są wyjątkowo estetyczne. Przede wszystkim zainteresują pacjentów, którzy chcą naprawić wygląd niejednakowych albo wyszczerbionych zębów. Licówki bez trudu maskują niedoskonałości oraz niechciane przebarwienia. Znaczącą zaletą jest też to, że da się nimi poprawić minimalne wady, np. diastemę. Licówki stomatologiczne mogą być wykonane z porcelany lub z kompozytu.