Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Implanty stomatologiczne podczas jednej wizyty w klinice dentystycznej

Wszczepianie implantów stomatologicznych stomatolog może wykonać 2 metodami. Najbardziej popularny zabieg wstawienia implantów dwufazowych zawiera dwa etapy. Po pierwsze w szczęce wstawiany jest implant zębowy, w kolejnym etapie dentysta montuje protezę po całkowitym przyjęciu się implantu. Obecnie dostępny jest sposób wszczepienia implantów stomatologicznych w w ciągu jednej wizyty, tj. jednofazowych implantów.

Implanty tylko podczas jednej wizyty cechują się tym, że w czasie jednej wizyty pacjent uzyskuje tak samo implant, jak i protezę zęba. Rzecz jasna cały proces poprzedzają specjalistyczne badania diagnostyczne, żeby pacjent poznał znaczenie wszelkich działań wykonywanych przez lekarza stomatologa, ale proces odbudowy ma miejsce podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bazowym warunkiem do wszczepienia implantów w w ciągu jednej wizyty jest doskonały stan zdrowia dziąseł, zębów oraz samej kości żuchwy lub szczęki w miejscu wszczepu.

Bez względu na metodę implant i tak musi się zespoić z kością, ale w przypadku jednofazowych implantów pełen proces odbywa się pod nadbudową protetyczną, a pacjent może zwyczajnie z niej korzystać. Biorąc pod uwagę ilości braków oraz uzupełnienia protetycznego – mostu, korony albo pełnej protezy na implantach – w czasie integracji implantu z kością pacjent korzysta z tymczasowego uzupełnienia protetycznego. Po zrośnięciu się implantu i kości dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na właściwe uzupełnienie. Nie zmienia to jednak tego, że tymczasowa proteza doskonale sprawdza się oraz umożliwia osiągnięcie nowego kompletnego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.