Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Trwałe implanty zębowe

O implantach stomatologicznych sporo się mówi, ale wśród wszelkich zalet implantów, zazwyczaj wymienianą przez stomatologów jest ich wytrzymałość. Na zabieg wszczepienia implantów w gabinecie dentystycznym trzeba poświęcić czas, ale efekty są absolutnie tego warte. Raz umieszczony implant dentystyczny, jaki prawidłowo połączy się z kością, według ekspertów  może wytrzymać nawet przez wiele lat. Warunkiem tego, jest przestrzeganie higieny jamy ustnej oraz częste umawianie się na wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

O wytrzymałości implantów przesądzają surowce, z których są one wykonywane. Z reguły stosowane do tworzenia implantów to cyrkon i tytan. Choć tytan jest oceniany jako mniej estetyczny, jego właściwości i trwałość to wielka zaleta. Przeważnie tytanowa podstawa implantu zębowego nie jest zauważalna, ze względu na to, że chowa się wewnątrz dziąsła, ale niekiedy linia dziąseł ulega osunięciu. Od strony estetycznej cyrkon góruje nad tytanem, ponieważ kolorem odwzorowuje zwyczajne zęby. Jeśli jednak chodzi o jakość tych materiałów, oba sprawdzają się wyśmienicie. Wykazują się szczególną wytrzymałością na skoki temperatur lub ścieranie.

Oprócz tego tkanka kostna wyjątkowo dobrze je toleruje, dlatego jeżeli zostaną zaakceptowane na etapie zabiegu wszczepiania w klinice stomatologicznej, generalnie z reguły nie zdarza się, by później implant zębowy sprawiał kłopoty. Swoją wytrzymałość implanty cechują się również ze względu na odporność na siłę nacisku w czasie jedzenia. Z uwagi na wytrzymałość oraz bardzo podobny wygląd do zębów naturalnych, implanty zębowe są zazwyczaj polecanym przez stomatologów uzupełnieniem protetycznym.