Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Jak sprawdzić czy jedynym sposobem ratunku zęba jest leczenie kanałowe?

leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?

Leczenie kanałowe skupia się na naprawianiu zębów, które z różnych przyczyn zostały głęboko zainfekowane. Dentyści zajmujący się leczeniem endodontycznym rozpoznają oraz starają się zwalczać choroby miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Z reguły leczenie kanałowe jest niezbędne wtedy, kiedy pojawia się zapalenie, martwica czy zgorzel zęba.

Najczęstsze sygnały, jakie mówią o tym, że rozwija się coś szkodliwego to przeważnie ból, ćmienie oraz obrzęk zęba. Zazwyczaj pojawia się również przesadna wrażliwość na zimno i ciepło, a także ból towarzyszący spożywaniu jedzenia oraz napojów. Co więcej da się także dostrzec zmianę koloru zęba. W takiej sytuacji trzeba od razu spotkać się ze stomatologiem. Występowanie objawów nie za każdym razem oznacza, że potrzebne jest leczenie kanałowe, ale wizyta jest potrzebna do wystawienia diagnozy.

W gabinecie dentystycznym stomatolog stwierdzi przyczyny bólu albo zmian wokół zębów. Zazwyczaj choroby miazgi zęba powstają w skutek zmian próchnicowych albo zebranych bakterii. Przyczyną problemu bywa również niekiedy złamanie zęba albo zakażenie. Dlatego dentysta endodonta musi porządnie zbadać stan zębów. Tak określi, czy potrzebne jest leczenie kanałowe, czy wystarczy mniej inwazyjny zabieg dentystyczny.

Jeżeli trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe, nie nie ma powodu, by się go bać. Przy obecnym leczeniu kanałowym pod mikroskopem zabieg przebiega szybko i bezboleśnie.