Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Czy profesjonalne wybielanie zębów przynosi rezultaty?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi metodami od stomatologa uważane jest jako najtrwalszy wśród efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu sposobu, da się w krótkim czasie uzyskać biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. Przeważnie wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, wynikających z na przykład barwiącej diety. Niekiedy jest tak, że wybielanie zębów okaże się bezowocne.

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety pokazuje naturalny odcień zębów, a te czasem nie są do końca białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę np. z powodu stosowanych leków lub w wypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli produktami wybielającymi , ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w gabinecie dentystycznym.

Co, gdy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi stomatologii estetycznej u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie założenie licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Obok tego, że możemy wybrać ich barwę do potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać też drobnej korekty kształtu zębów (np. usuwanie diastemy). Ze względu na to należy przed wybielaniem zębów skontaktować się z dentystą, aby ocenił, która metoda będzie najlepsza.