Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Stomatologia Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto zadbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Ważną sprawą jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i pozwala nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Nowoczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje duży wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, dentysta wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie dentysta wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, wykonane  skomponowane z różnych materiałów. Kosztują od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej pozwala nie tylko skorygować zgrys. Co druga osoba marzy o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje mnóstwo alternatyw by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Kolejnym metodą na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zastosowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa siedem dni. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl