Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Odbudowa łuku zębowego na implantach dentystycznych

Obecnie implanty dają sporo możliwości poprawy estetyki uśmiechu. Często zdarza się, że pacjent wymaga wymiany dużej ilości zębów, a czasami nawet pełnego łuku. Implanty wiernie imitują pojedyncze zęby, ale także mogą być wszczepione za większą ilość zębów. W stomatologii istnieje również inny sposób odbudowania wielu brakujących zębów. Mało inwazyjny, a przynosi ten sam efekt estetyczny.

W przypadku odbudowy pełnego łuku stomatolodzy zalecają umieszczenie całkowitej protezy na zaledwie 4 implantach. Dzięki temu stomatolog minimalizuje ilość implantów, jakie będą pełniły rolę podstaw dla protezy. Ta ilość wystarcza, a efekt jest wygodny i trwały w korzystaniu. Taka technika sprawdzi się u pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą używać np. tradycyjnych protez. Zdaniem stomatologów to jeden z najlepszych sposobów protetycznych, na stałe obudowujących cały łuk zębowy.

Wykorzystanie czterech implantów powoduje, że leczenie jest zdecydowanie mniej inwazyjne. Na pełne wygojenie się implantów zębów oraz zrośnięcie ich z kośćmi potrzeba czasu, ale nie ma co przekonywać, że trwały efekt na wiele lat jest warty dłuższego leczenia. Podczas wizyt w gabinecie stomatolog dokładnie przedstawia kroki leczenia oraz dba, by pełen proces odbywał się prawidłowo. Po zakończeniu leczenia pacjent odzyskuje piękny uśmiech, wygodę żucia oraz zdrowie i zdolność właściwej wymowy.