Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Jakimi środkami wybielać zęby, by uzyskać zadowalający efekt?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi sposobami od dentysty jest uważane za główny ze efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę metody, można bez problemu osiągnąć biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających z na przykład barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wyliczanych należą soki, kawa i niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było niwelowanie rezultatów pochłaniania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać fachowe zabiegi wybielania u dentysty, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najlepsze, fachowe przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wymyślonymi do tego specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów gwarantuje świetne efekty już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, jaka oferuje satysfakcjonujące i trwałe skutki już po pierwszym zabiegu wybielania. Co więcej ten typ zabiegu usuwa do 99% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz minimalizuje stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym narzędziem, z ramieniem obracającym się o 360°, co sprawia, że może zostać dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Dodatkowo również moc naświetlania może zostać dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami stomatologa. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Wiele osób marzy o niezwykłym i białym uśmiechu. Z tej przyczyny na rynku dostępne są różne sposoby wybielania, na jakie każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej używanych są ogólnodostępne wybielające pasty do zębów. Dość nieźle eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski i żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Są one dostępne w aptece, jednak często jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między nimi.

Niewiele osób ma świadomość, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest profesjonalne usuwanie osadów klinice stomatologicznej na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Następnym sposobem możliwym u dentysty są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są dokładnie dostosowywane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie i nosi je według ustaleń stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Co robić, żeby wybielanie zębów było efektywne i bardzo bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Już obecnie wiemy wszystkie babcine sposoby, choć teoretycznie dają efekt, tak naprawdę psują szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog profesjonalnie pomoże sprawdzić, jaka metoda wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego obejrzy zdrowie zębów i podpowie, czy przed wybielaniem zębów potrzebne będzie najpierw leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, by kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w zaufanych punktach albo z rekomendacji dentysty. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego lepiej wybrać fachowe wybielanie zębów u stomatologa. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko zobaczysz rezultaty wybielania zębów?

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki efekt, jednak należy liczyć się z tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj po wybielaniu zębów trzeba również stosować białą dietę, żeby nie zniszczyć zdobytego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety odkrywa naturalny odcień zębów, które nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor na przykład w wyniku stosowanych leków lub w wypadku martwych zębów. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli produktami wybielającymi zęby z apteki, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Co robić, gdy zabieg wybielania zębów nie działa? W takim przypadku decydujemy się inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają wiele plusów. Poza tym, że możemy wybrać ich kolor według preferencji pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Dlatego też należy przed wybielaniem zębów skonsultować się z dentystą, by ocenił, jaka metoda będzie najwłaściwsza.

Wybielanie zębów