Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

W jaki sposób przygotować się do ekstrakcji zęba?

Ekstrakcję zęba z reguły zaleca się w szczególnych przypadkach, jeśli wyleczenie zepsutego zęba jest niewykonalne. Dentysta usuwa również zęby na przykład w czasie leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, kiedy usytuowanie zębów potrzebuje znacznej przestrzeni w szczęce. Nowoczesne wykorzystywane znieczulenia w klinikach stomatologicznych gwarantują, że ekstrakcja zęba jest bezbolesne, jednak lepiej wiedzieć, że po wyjściu od stomatologa mogą zdarzyć się pewne dolegliwości. Z tego względu powinno się przygotować się do zabiegu ekstrakcji zęba.

Chociaż zabieg usunięcia zęba nie należy do najtrudniejszych, stomatolog we wszystkich przypadkach zaleca przezorność. Po zabiegu często dolega gorsze samopoczucie, ze względu na to warto przemyśleć czas wizyty i w razie konieczności zwrócić się o pomoc kogoś bliskiego. Przed i po zabiegu przez kilka dni nie powinno się palić papierosów i nie spożywać alkoholu. Po usunięciu zęba nie należy pić ani jeść co najmniej przez 2 godziny, z tego względu  najlepiej zjeść odżywczy posiłek przed wizytą u stomatologa. Dobrym pomysłem jest również zakup wskazanych przez dentystę leków, płukanek i probiotyków. To one wspomagają czas zasklepienia się rany i powrotu do pełnego zdrowia, dlatego warto je przygotować. Na samą wizytę u stomatologa trzeba przyjść porządnie wyczyszczonymi zębami.

Za sprawą przygotowania zabieg ekstrakcji zęba przebiegnie sprawnie i szybko. Pacjent poczuje się swobodnie. Stomatolog dopilnuje, by usunięcie zęba było w pełni bezpieczne.