Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Odbudowa łuku zębowego na implantach dentystycznych

Obecnie implanty stomatologiczne dają wiele możliwości odbudowy piękna uśmiechu. Czasami bywa tak, że pacjent potrzebuje zastąpienia wielu zębów, a czasami nawet pełnego łuku. Implanty bardzo dobrze imitują pojedyncze zęby, ale także mogą być umieszczone w zamian za większą ilość zębów. Obecnie jest również dodatkowy sposób uzupełnienia wielu usuniętych zębów. Nieinwazyjny, a daje taki sam rezultat estetyczny.

W przypadku odbudowy pełnego łuku stomatolodzy proponują nowoczesne osadzenie uzupełnienia stałego na tylko czterech implantach. Za pomocą tego stomatolog zmniejsza ilość implantów, które będą formą podstaw dla protezy. Ta ilość wystarcza, a rezultat jest wygodny i trwały w użytkowaniu. Ta technika znajdzie zastosowanie u pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą używać np. tradycyjnych protez. Według dentystów to jeden z najlepszych sposobów protetycznych, trwale obudowujących cały łuk zębowy.

Wykorzystanie małej ilości implantów sprawia, że leczenie jest znacznie mniej inwazyjne. Na ostateczne wygojenie się implantów zębów i zespojenie ich z tkankami potrzeba czasu, jednak nie ma co przekonywać, że trwały rezultat na wiele lat jest warty podjęcia leczenia. Podczas wizyt w gabinecie stomatolog dokładnie omawia wszelkie etapy leczenia i dba, żeby cały proces odbywał się właściwie. Po ukończeniu leczenia pacjent odzyskuje estetyczny uśmiech, wygodę żucia oraz zdrowie i możliwość właściwej wymowy.