Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Wybielanie zębów w bezpieczny sposób u dentysty

Jak to robić, żeby wybielanie było skuteczne oraz bardzo bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest kontakt z dentystą. Jak teraz mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, chociaż teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, jaka metoda z tych ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Oprócz tego sprawdzi stan jamy ustnej oraz oceni, czy przed zabiegiem wybielania konieczne jest najpierw naprawa.

Niezależnie od metody wybielania , trzeba upewnić się, by pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostępne nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w zaufanych punktach albo z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na fachowe wybielanie w klinice stomatologicznej. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie nie działa od razu. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki rezultat, ale trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po wybielaniu trzeba również stosować tzw. białą dietę, żeby nie zepsuć świeżo osiągniętego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.