Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

W jaki sposób właściwie powinno się czyścić implanty zębowe?

Stomatolog nikomu nie musi przypominać, dlaczego ważna jest pielęgnacja zębów. Mimo to pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu stomatologicznego, przeważnie sa ciekawi w jaki sposób powinno się pielęgnować je, żeby pozostały w doskonałym stanie przez wiele lat.

Implanty stomatologiczne zastępują przerwy po utracie zębów oraz są jedną z popularnych oraz niezwykle wytrzymałych uzupełnień protetycznych. Po poprawnie przebytym leczeniu śruba implantu łączy się z kością, a zamocowana na nim korona udaje naturalne zęby. O implanty należy troszczyć się podobnie do tego, jak troszczymy się o prawdziwe zęby. Minimum jest rzecz jasna szczotkowanie, przynajmniej dwa razy w ciągu dnia po posiłku, najlepiej delikatną szczoteczką. Mile widziane jest stosowanie nici stomatologicznych oraz płukanek.

I choć implanty nie ulegają próchnicy ani korozji, należy troszczyć się o nie z równie szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie czyszczenia zębów po posiłkach może prowadzić do tego, że pozostałości jedzenia będą osadzać się w pobliżu dziąseł. To może doprowadzić do problemów, na skutek których dziąsła zaczną stopniowo osuwały się. W takiej sytuacji tytanowy korzeń implantu zęba może się uwidocznić. Pełnych informacji zawsze udziela dentysta. W trakcie regularnych kontrolnych wizyt na pewno oceni stan zębów i stan implantów. Dlatego powinno się minimum dwukrotnie na rok odwiedzić klinikę dentystyczną. Poprawnie badany implant zębowy zachowuje się w świetnym stanie oraz służy długie lata.