Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Czysty gabinet stomatologiczny – podstawa pracy stomatologa

W pracy dentysty istotne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz staż pracy. W trakcie każdego zabiegu dentysta korzysta z narzędzi, które w większości stosuje się wielokrotnie. Z tego powodu stomatolodzy tak często poświęcają uwagę na to, aby gabinet stomatologiczny był czysty, a narzędzia odkażone.

To dla pacjentów w klinikach dentystycznych wykorzystywane są skuteczne machiny sterylizacji. Bezpieczeństwo każdego, kto zdecydował podjąć się leczenia zębów w gabinecie. Bez względu na to, czy pacjent zapisuje się na kontrolny przegląd zębów, zamierza skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy wymaga dłuższego leczenia, jak wszczepianie implantów lub leczenia ortodontycznego, sterylny gabinet stomatologiczny to konieczność.

Maszyna do sterylizacji pozwala na pełne czyszczenie wszelkich narzędzi stomatologicznych. Przeznaczone do tego myjnie termo-dezynfekujące oraz autoklawy, obsługiwanych komputerowo, dzięki czemu na wszystkich fazach odkażania dentysta sprawdza działanie systemu. Machiny sterylizujące dokładnie myją narzędzia, potem neutralizują preparaty czyszczące oraz przystępują do pełnej dezynfekcji. W kolejnych krokach swojej pracy maszyny sterylizujące eliminują bakterie i mikroorganizmy, zapewniając całkowitą czystość narzędzi.

Odkażone narzędzia stomatologiczne gwarantują tak samo dentystom jak i pacjentom pełne bezpieczeństwo.