Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Chcę mieć białe zęby

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Wielu ludzi marzy o niezwykłym oraz śnieżno – białym uzębieniu. Z tego względu na rynku znane są różne sposoby wybielania, na które każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są wszelkiego rodzaju pasty wybielające do zębów. Całkiem dobrze usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo powszechne są lakiery, paski oraz żele wybielające do nakładania w domu. Są one dostępne w sklepach lub w aptece, ale często jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie w obszarze między zębami.

Niewiele osób pamięta, że świetnym sposobem wybielania zębów jest porządne oczyszczenie ich u dentysty np. przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem dostępnym w gabinecie stomatologicznym są również wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece tym, że są na wymiar dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie u stomatologa oraz nosi je zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Najsilniejsze, profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich wymyślonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania przynosi wspaniałe efekty już po jednym razie. W wypadku silnie przebarwionych albo zniszczonych zębów, skutecznym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki nakryją zęby oraz nadadzą im odpowiedni kolor.