Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Zalety koron protetycznych

Korony protetyczne mają w stomatologii duże przeznaczenie. Przede wszystkim są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, które zostały zniszczone albo potrzebują rekonstrukcji np. po leczeniu kanałowym. Korony mocuje się też na implantach w przypadku, gdy potrzebne jest uzupełnienie zupełnego braku zęba.

Korony zębowe wykonywane są też z różnych materiałów. Obecnie zwykle stosowane są korony porcelanowe lub cyrkonowe z ceramiczną podbudową. Podstawową zaletą tego typu rekonstrukcji zębów jest niezwykła wytrzymałość koron. Za pomocą koron można zakryć wszelkie niedoskonałości zębów, na przykład gdy zostały z jakiegoś względu naruszone albo są mniej efektowne niż kiedyś. To dlatego, że korony swoim kształtem upodabniają się do naturalnych zębów oraz poprawiają piękno jamy ustnej.

Pod koronami można schować nierówności albo przebarwienia. Aby było to wykonalne trzeba oszlifować ząb pod takie rozwiązanie protetyczne. Nie trzeba jednak tego robić w przypadku koron zaaplikowanych na implantach. W trakcie takich zabiegów chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób pozostałych zębów, zamiast tego wypełnia przestrzeń między nimi. Cena korony protetycznej zależy od z surowca, z którego ją przygotowano. Koszt korony podbija również to, czy będzie położona na ząb albo jego fragment, czy na implant.