Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Krwawienie dziąseł

Krew płynącą z dziąseł najprościej przyuważyć w czasie szczotkowania zębów. Czynników krwawienia dziąseł może być wiele na przykład zazwyczaj są to różne przyjmowane leki, przewlekły stres albo zła dieta. Najczęściej ten problem występuje w wyniku nieodpowiedniej higienizacji jamy ustnej oraz pojawieniu jednej z najpopularniejszej chorób dziąseł i przyzębia czyli parodontozy. Z reguły złe albo zbyt sporadyczne szorowanie zębów wiązać się z odkładaniem się kamienia na zębach i namnażaniem bakterii, co prowadzi do pojawiania się stanów zapalnych. Ta metodą osłabione dziąsła oraz zęby łatwiej ulegają działaniu ujemnych czynników oraz powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł oznacza nie tylko przykry widok w czasie szczotkowania zębów. Problem przynosi też inne tak samo nieprzyjemne rezultaty. Z upływem czasu zapalenie dziąseł prowadzi do poruszania się, a nawet wylatywania zębów. Na ten problem szczególnie powinny uważać także osoby uzależnione od papierosów, dlatego że substancje w ich składzie także zdecydowanie wpływają na kondycję jamy ustnej oraz utrudniają leczenie.

Ze względu na te czynniki, nie należy lekceważyć krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności powinno się skonsultować się ze stomatologiem i jak najszybciej umówić na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta z pewnością pomoże zwalczyć problem. W takim wypadku trzeba również zatroszczyć się o poprawną higienizację jamy ustnej oraz zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowaną szczoteczkę do zębów.