Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna to współcześnie najnowocześniejsza szczoteczka , obiecująca całkowitą higienizację jamy ustnej. Jej praca opiera się na mocy fal dźwiękowych, co dają wymierne efekty. Zwykle szczoteczka soniczna robi mniej więcej 45 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów na minutę. Technologia fal dźwiękowych powoduje, że skuteczność szczoteczki sonicznej jest bardzo wysoka. To gwarantuje znaczną przewagę w zestawieniu z mniej rozwiniętymi technologicznie szczoteczkami .

Podczas szorowania szczoteczką soniczną, pojawiają się bąbelki złożone z pasty do zębów oraz ze śliny. W taki sposób formuje się piana, która dociera do wszystkich trudno dostępnych obszarów. Co więcej ta metoda pozwala na całkowite wykorzystanie właściwości i substancji zawartych w paście. Taka technika o wiele skuteczniej wymiata brud i osad, dzięki czemu resztki jedzenia nie odkładają się na powierzchni zębów. A im lepsze i staranniejsze mycie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z uwagi na to soniczną szczoteczkę zalecają dentyści.

Co więcej w niektórych sonicznych szczoteczkach dostępne są funkcje, które pomagają kontrolować czas szczotkowania i natężenie nacisku. Ten rodzaj szczoteczki jest też łagodny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także posiada opcję masażu. To szczególnie ważne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Szczoteczkę soniczną można znaleźć także dla dzieci.