Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Most portetyczny – dla kogo?

Dziurę powstała w wyniku utraty zęba powinno się uzupełnić nie tylko ze względu na wygląd uśmiechu, ale też ze względu na kondycję sąsiednich zębów. Obok sposobów uzupełnienia luki takich, jak implanty i protezy ruchome, są protetyczne mosty.

Funkcjonalność mostu protetycznego pozwala na uzupełnienie dziury po utraconym zębie, zakładając go na naturalne zęby pacjenta. Protetyczne mosty składają się z 3 części: dwóch filarów, czyli koron zębowych, które mocuje się na zęby w pobliżu  luki oraz z przęsła, które uzupełnia przerwę. Taka metoda uzupełnienia jest o tyle dobry, że aplikuje się go na stałe, co jest bardziej komfortowe niż na przykład zastosowanie protez ruchomych.

Wymaganiem, które należy spełnić, żeby można było założyć protetyczny most, jest posiadanie pobocznych zębów, które staną się podporą dla mostu. Żeby most protetyczny mógł być założony stomatolog obrabia zęby pacjenta oraz przystosowuje je do pełnienia roli podpory.

Protetyczne mosty są tak komfortowe, że zakłada się je również w przypadku miejsc obejmujących większą ilość zębów niż jeden. Mimo obaw wielu pacjentów, protetyczne mosty są tak dopasowywane do jamy ustnej, że cząstki posiłków nie wchodzą pod nie. To gwarantuje dużą wygodę.

Dodatkowym walorem mostów protetycznych jest to, że stanowią wygodne uzupełnienie oraz jednocześnie odtwarzają usunięte zęby na poziomie estetycznym i funkcjonalnym.