Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Implanty stomatologiczne: co warto wiedzieć

Implanty stomatologiczne jako trwały środek wypełnienia przerwy po utraconym zębie, mogą być użyte przez praktycznie każdego . Obecnie nie ma przeciwwskazań także w przypadku pacjentów po nowotworach albo tych z ustabilizowaną cukrzycą. Głównymi przeciwwskazaniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Korzystając z implantów można uzupełnić nie tylko poszczególne luki, ale też cały komplet zębów. Implanty są również idealnym podparciem dla protez – mostów protetycznych lub całkowitych uzupełnień. Dodatkowo wielu pacjentów decyduje się na aplikację implantów ze względu na ich wytrzymałość. Stomatolodzy przyjmują, że, tego typu wypełnienie we odpowiednio pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej, posłuży pacjentowi dożywotnio. Z tego powodu to niezbędne, żeby regularnie szczotkować zęby.

W odróżnieniu od pozostałych protez, przed wstawieniem implantów nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów i najwierniej ze wszystkich odwzorowują naturalny kolor koron zębowych. Dzięki nim ustaje proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a przez wypełnienie pustki, inne zęby zdobywają niezbędne im oparcie. Zabieg implantacji jest bezbolesny, dlatego że odbywa się z miejscowym znieczuleniem, a samo nieprzyjęcie implantu praktycznie się nie zdarza. Jeśli chodzi o koszty leczenia implantami, są one ustalane w zależności od ilości, typu implantu oraz użytych materiałów.