Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Dziecko w gabinecie dentystycznym

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych

Zwykle nie zastanawiamy się, jak konieczne jest przyswajanie przez dziecko słusznych przyzwyczajeń. Zwykle jest tak, że dzieci niewystarczająco szczotkują zęby, ze względu na to są bardziej narażone na rozwój próchnicy. Nie można tego ignorować, bo niezdrowe mleczaki mogą źle wpływać na rozwój zębów stałych. W czasie wymiany zębów może pojawić się wiele nieprawidłowości. Na przykład z uwagi na to, że w czasie tego procesu w jamie ustnej malucha znajduje się za wiele lub za mało zębów. To potem może być czynnikiem rozwoju wad zgryzu.

Próchnica zębów to przypadłość zakaźna, co szybko przemieszcza się z jednego zęba na drugi. Z tej przyczyny bez problemu może przejść z mleczaków na zęby stałe. Ponadto efektem choroby może być przyspieszona strata zębów mlecznych, która negatywnie wpływa na rozwój mięśni i kości twarzy. Chore zęby zazwyczaj powodują ból. Z tego względu wizyty u dentysty są niezbędne już w początkowym etapie wzrostu dziecka.

Dla każdego gabinetu dentystycznego głównym priorytetem jest, by dzieci czuły się w nim bezpiecznie. Zapoznanie z zespołem dentystów oraz przyjazne zachęcanie dziecka do wizyt w gabinecie stomatologicznym jest ważną częścią adaptacji. Poprawna nauka szczotkowania zębów i częste wizyty u dentysty uczą dzieci właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Zdrowe oraz zadbane ząbki cieszą pacjentów w różnym wieku.