Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

 aparat na zęby dla dziecka

Żeby stałe zęby były zdrowe oraz proste, należy mieć dziecko na oku praktycznie od samego początku formowania zębów. Zwykle nieprawidłowości powstają już w przypadku zębów mlecznych, a brak reakcji na zmian, może mieć negatywny wpływ na wygląd stałych zębów. Dlatego na wizyty u dentysty trzeba zapisać dziecko jak najwcześniej – np. około 6 skończonych lat. Ortodonta zbada wtedy kondycję zębów malucha, a w razie potrzeby poprowadzi leczenie.

Aparatem ortodontycznym dedykowany oraz zazwyczaj wskazanym dla dzieci w przedziale 4 – 12 lat jest aparat ortodontyczny ruchomy. Jest on wykonany z pętli z drutu oraz akrylowej płytki, jakie w indywidualny sposób są dostosowane do każdego pacjenta. Z reguły korzysta się z nich do chwili, gdy w jamie ustnej dziecka wyjdą wszystkie stałe zęby. Co ważne, leczenie ortodontyczne przy użyciu tego aparatu daje stosunkowo prędkie oraz skuteczne rezultaty.

Zdecydowaną zaletą ruchomego aparatu jest to, że w razie potrzeby można go bez trudu wyjąć. Sprawdza się to na przykład w czasie posiłków albo w celu dokładnej higienizacji zębów. Zwykle stomatolodzy rekomendują używanie ruchomego aparatu nie krócej, niż po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Tylko tak jego działanie będzie skuteczne oraz da chciane wyniki. Pełen proces leczenia ortodontycznego odbywa się pod opieką ortodonty, w czasie wizyt kontrolnych.