Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Uzupełnienia protetyczne na implantach

Protezy są znacznie bardziej komfortowe, gdy są przyczepione trwale w jamie ustnej. To sprawia, że nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie sprawiają bólu, nie obcierają ani nie ściskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak bywa przy protezach ruchomych. Najistotniejszym czynnikiem dobrej protezy jest jej poprawne dopasowanie. To niesamowicie istotny czynnik głównie przy protezach całkowitych, jakich używają osoby bezzębne. Nowoczesnym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Z reguły w takim przypadku całkowitą protezę mocuje się na dwóch lub czterech implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, a tam muszą się zrosnąć oraz zostać uznane przez organizm. Później dostosowaną do pacjenta protezę opiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie usprawnia poziom życia pacjentów oraz jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Ze względu na to, że implanty szybko zespalają się z tkankami oraz są bardzo trwałe, taka proteza pozostaje odpowiednia przez długi czas. Ponadto wypełnienie braków zębów skutkuje tym, że kości szczęki przestają zanikać. To wpływa na dobry wygląd oraz wygodę podczas spożywania pokarmów.

Stałe uzupełnienie oparte na implantach nie dopuszcza do tego, żeby resztki pokarmów zbierały się pod protezą oraz podrażniały jamę ustną. Dzięki zastosowaniu tylko 2 lub 4 implantów proteza stabilnie się trzyma, a ceny niższe w porównaniu do implantacji całkowitej.