Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Fibryna bogato-płytkowa

Stomatologiczne działania chirurgii stomatologicznej zwykle wymagają procesu zrastania tkanek. Nowoczesna technologia pozwala stomatologom na korzystanie z metod, jakie w widocznym stopniu wspomagają odnowienie tkanek. Jednym z lepszych rozwiązań jest zastosowanie fibryny bogato-płytkowej PRF. Ta fibryna jest błoną pozyskiwaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a zamieszczone w niej białe ciałka krwi mają pozytywny wpływ na regenerację komórek. Wykorzystanie fibryny wspomaga zrastanie tkanek oraz leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także wytwarzanie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

Taka metoda ma w stomatologii duże zastosowanie. Między innymi przede wszystkim spełnia oczekiwania w ciągu zabiegów wszczepiania implantów, podnoszenia dna zatoki szczękowej oraz działaniach regeneracyjnych. Ta technologia jest skuteczna także w przypadku leczenia powikłań po ekstrakcji zęba, cofania się dziąseł czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Za sprawą fibryny bogato-płytkowej tak trudne zabiegi stomatologiczne są jeszcze bezpieczniejsze oraz proste do wyleczenia.

Zazwyczaj z jednej dawki pobranej krwi można pozyskać od 2 do aż ośmiu fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego odwirowania oraz opracowania pozyskanej krwi. A ze względu na to, że próbki są pobierane bezpośrednio od pacjenta, fibryny są w 100% naturalne oraz zgodne.