Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

mocne strony implantów wstawianych u dentysty

implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to teraz jedno z najlepszych rozwiązań zastępujących naturalne zęby, które z różnych czynników zostały utracone przez pacjenta. Implanty dają wiele zróżnicowanych możliwości. Mogą być wykorzystywane nie tylko w pojedynczych miejscach, ale także w przypadku większych ubytków. O implanty można także oprzeć całkowite protezy zębów oraz nadać im stabilność.

Poza różnymi funkcjami tym, co powoduje, że implanty są tak wielokrotnie używane, są ich zalety. Jedną z największych zalet implantów jest ich solidność. Przypuszcza się, że właściwie umieszczony implant może posłużyć nawet dożywotnio. Przyjęte przez tkankę kostną, pomimo przepływu czasu nie tracą na swojej jakości, nie psują się oraz nie sprawiają problemów. Co więcej zastosowanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie zmieniają miejsca oraz nie dopuszczają do tego, aby np. oparta na nich proteza zsuwała się nieodpowiednio.

Następnym walorem implantów jest to, że odtworzone na implantach zęby realistycznie naśladują te naturalne. Ciężko zauważyć różnicę, co oznacza ich wysoką estetykę. Do wszczepienia implantów oraz odbudowy uzębienia, nie potrzeba szlifowania obocznych zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Odpowiednie umieszczenie implantów daje wygodny dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są wygodne w zachowaniu higieny.

Z uwagi na te zalety, implanty znacznie lepiej sprawdzają się w porównaniu do innych rozwiązań protetycznych.