Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Zęby leczone kanałowo

Leczenie kanałowe oceniane jako jedno z najcięższych zabiegów w gabinecie stomatologicznym, wymaga precyzyjnego sprzętu oraz utalentowanego chirurga szczękowego. O tym, że zwykłe leczenie zachowawcze nie pomoże, może sygnalizować nieznośny ból zęba, zmiana jego koloru, przesadna wrażliwość albo obrzęk czy stan zapalny. W sytuacji pojawienia się sygnałów, powinno się szybko pójść do stomatologa, żeby był w stanie określić, który rodzaj leczenia będzie właściwy. Powszechnie zdarza się tak, że leczenie kanałowe to jedyna możliwość zachowania mocno zniszczonego zęba.

Endodonta, jaki wykonuje leczenie kanałowe, wykorzystuje mikroskop, za pomocą którego zabieg jest absolutnie dokładny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu lekarz endodonta może uważnie ujrzeć zainfekowaną przez bakterie miazgę zęba oraz zdecydować, jaką część zęba należy wyczyścić.

W przypadku, kiedy sytuacja jest rozwinięta, powinno się pomyśleć o zgłoszeniu się do leczenia kanałowego. W przeciwnym razie jedynym sposobem będzie całkowite usunięcie zęba. Dziurę po usuniętym zębie trzeba niezwłocznie wypełnić, by zmniejszyć ryzyko kolejnych dolegliwości jamy ustnej. To natomiast pociąga za sobą nowe wydatki – przez konieczność zastosowania protezy albo wstawienia implantu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się bać, ponieważ przeprowadza się je pod skutecznym miejscowym znieczuleniem.