Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Leczenie zachowawcze krok po kroku u dentysty

Leczenie zachowawcze, czyli jedno z najbardziej powszechnych działań stomatologa, choć wzbudza wiele obaw pośród pacjentów, w żadnym stopniu nie jest straszne. Jego podstawowym przeznaczeniem jest leczenie ubytków powstałych na skutek próchnicy oraz chorób przyzębia i zębów. Mimo obszernego zastosowania, samo leczenie nie jest skomplikowanym albo bolesnym procesem. Dzięki subtelnym metodom oraz delikatności działań stomatologa, zabieg jest absolutnie komfortowy.

W gabinetach dentystycznych wszelkie zabiegi stomatologii zachowawczej wykonywane są z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. To sprawia, że leczenie zębów jest bezbolesna oraz jest w absolutnie komfortowe dla pacjenta. Po zaaplikowaniu znieczulenia pacjent może całkowicie rozluźnić się na czas zabiegu. W czasie właściwego przebiegu leczenia, stomatolog usuwa osady, leczy, po czym odbudowuje kształt i kolor zęba. Finalnie odtworzony ząb musi pasować do reszty, dlatego stomatolog dostosowuje jego kształt. Tak właśnie zostaje utrzymany dobry kontakt między zębami.

Leczenie zachowawcze gwarantuje pacjentowi, że jego zęby pozostaną zdrowe, a wszystkie zmiany próchnicze zostaną usunięte. Częste kontrole oraz dbałość o zdrowie jamy ustnej wykluczają problemy i bóle wynikające z rozwoju nieleczonych chorób.