Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Higiena jamy ustnej

Okazuje się, że nie każdy wie, jak najlepiej troszczyć się o higienę jamy ustnej. Niewiele osób zna wartość częstego mycia zębów. Żeby utrzymać zdrowie i czystość jamy ustnej konieczne jest szorowanie zębów co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia przez dwie – trzy minuty. Chociaż najbardziej polecane przez dentystów jest szorowanie zębów po każdym posiłku. Dzięki regularnemu szorowaniu zdecydowanie łatwiej zapobiegać przyrostowi próchnicy zębów, odkładaniu się kamienia nazębnego albo rozwojowi nieprzyjemnych chorób dziąseł i przyzębia.

Zazwyczaj dolegliwości jamy ustnej nie powstają z niezbyt częstej higieny, ale z niewiedzy. Niewielu z nas wie, jak prawidłowo czyścić zęby szczoteczką oraz w jaki sposób stosować nici dentystycznych. Zdarza się, że pacjenci regularnie oczyszczają zęby, jednak nie robią tego odpowiednio. Z tej przyczyny w  gabinetach dentystycznych, dostępny jest instruktaż właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Przedstawia go przeszkolona higienistka dentystyczna przy okazji zabiegów oczyszczających i wzmacniających zęby.

Dzięki takiemu instruktażowi pacjenci nabywają umiejętności poprawnego mycia zębów oraz stosowania nici dentystycznych, a także błędy, które zwykle robili podczas codziennej pielęgnacji. Należy pamiętać, że wszelkie podejmowane działania, mające na celu zatrzymanie zdrowia jamy ustnej, pozwalają cieszyć się zdrowym uśmiechem na dłużej.