Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

W jaki sposób działa wybielanie zębów lampą Beyond

Wśród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, które zmieniają kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą kawa, soki albo różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było niwelowanie efektów zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć profesjonalne dentystyczne zabiegi wybielające, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Jedną z najpopularniejszych lamp jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, która oferuje wybielanie zębów, mające zadowalające oraz trwałe efekty już po jednym zabiegu naświetlania. Co więcej ten rodzaj zabiegu niszczy do 98% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, dzięki czemu może być dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Ponadto również natężenie naświetlania lampy może być dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia. Wybielanie zębów dzięki lampie Beyond staje się prostsze.