Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Niewidoczny aparat na zęby

Nadrzędnym zamysłem aparatów na zęby jest wyrównywanie krzywych zębów, ale większości pacjentów zależy, aby ten czas był jak najbardziej wygodny. Jedną z najczęstszych pobudek, przez które uciekają przed korzystaniem z aparatu ortodontycznego jest jego postać. Ze względu na to przygotowano nowe aparaty ortodontyczne. Między innymi stworzono niewidoczny aparat ortodontyczny – orthocaps. Ten aparat ma formę dwóch transparentnych nakładek, dopasowywanych oddzielnie do konkretnego pacjenta. Usuwa to potrzebę zastosowania metalowych fragmentów, a jego funkcjonowanie jest zbliżone do innych odmian aparatów na zęby.

Nakładki orthocaps stosując siłę nacisku w prosty sposób przemieszczają zęby na zdrowe miejsce. W ten sposób prostują zęby oraz usuwają wady zgryzu – dla przykładu stłoczenia albo diastemy. Dodatkowo są absolutnie komfortowe oraz można ich używać zarówno w ciągu dnia oraz nocą. Za sprawą ich przezroczystej struktury są zupełnie niewidoczne oraz wygodne, co podoba się pacjentom. W trakcie używania przezroczystego aparatu na zęby pacjenci nie zgłaszają problemów w porozumiewaniu się. Następną zaletą orthocaps jest możliwość wyjmowania aparatu, co mocno upraszcza utrzymanie higieny jamy ustnej.

To rozwiązanie ortodontyczne cieszy duże zainteresowanie pośród pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie chcą chwalić się stosowaniem aparatu na zęby oraz cenią sobie wysoką estetykę.