Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

W jaki sposób działa wybielanie zębów lampą

Wśród kupowanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zazwyczaj wyliczanych należą kawa, soki albo różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było niwelowanie skutków zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe dentystyczne wybielające zabiegi, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Jedną z najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, jaka oferuje wybielanie zębów, dające zadowalające i trwałe rezultaty nawet po jednym zabiegu naświetlania. Co więcej ten typ zabiegu usuwa do 98% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i zmniejsza stany zapalne przyzębia, a także wspiera hartowanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Ponadto również natężenie naświetlania lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia. Wybielanie zębów dzięki lampie Beyond staje się prostsze.