Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Piękny uśmiech jest wynikiem nie tylko poprzez właściwe leczenie stomatologiczne, ale też dzięki prawidłowej profilaktyce i zabiegom utrzymującym zdrowie i higienę jamy ustnej. Do zabiegów dentystycznych z działu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak jak w przypadku pozostałych zabiegów czysto profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w klinice stomatologicznej przynajmniej dwa razy w roku lub częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów działa na zasadzie usuwania z zębów osadu i przebarwień formujących między innymi od regularnego spożywania herbaty, kawy albo palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje lekarz stomatolog lub certyfikowane higienistki stomatologiczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w dokładny sposób nakierowuje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i porządnie je oczyszcza. Ponadto umieszczone w strumieniu cząsteczki zostały tak stworzone pod kątem twardości i rozmiaru, aby nie wywoływały złych skutków, czyli na przykład nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów z reguły jest zabiegiem bezbolesnym, jednak w przypadku pacjentów z dużą wrażliwością może powodować dyskomfort. Ta metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale też przywraca zębom ich naturalna biel, nadaje im gładkość i połysk. Precyzja takiego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do mało dostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność 100% higienizacji.