Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Zmiana kształtu zębów – Nowy uśmiech

Piękno uśmiechu to szczególnie ważna sprawa dla wielu osób, jakie wstępują do gabinetu dentystycznego. Przeważnie estetyczna naprawa kształtu i wyglądu zębów odnosi się do nieznacznych ukruszeń, pęknięć, nierówności i brzydkiego koloru. Dzięki doświadczeniu stomatolog może poprawić kształt wybranych zębów. Metody proponowane przez dentystów nadające estetykę uśmiechu nie oddziałują na budowę zębów za mocno, a ponadto nie powodują dyskomfortu albo bólu. Korygowanie kształtu i wyglądu zębów u stomatologa oczekuje, by zęby były zdrowe.

Pierwszym sposobem wśród zabiegów stomatologii na poprawę kształtu i wyglądu zębów znajduje się tzw. bonding. Sposób ten polega na pokryciu minimalnych niedoskonałości lub ukruszeń warstwą kompozytu. W tym przypadku kształt zęba bez trudu można dostosować do preferencji pacjenta, ponieważ początkowo kompozyt jest bardzo plastyczny. Stomatolog bez ograniczeń także dopasowuje jego odcień. W ostatnim etapie gotowy kompozyt wystarczy wygładzić i wypolerować.

Innym sposobem jest założenie licówek zębowych. Te płaskie nakładki umieszczane na szkliwie zębów są niezwykle estetyczne. Najlepiej zainteresują pacjentów, jacy planują naprawić wygląd nierównych lub uszkodzonych zębów. Licówki szybko zakrywają nierówności i nieestetyczne przebarwienia. Dodatkową zaletą jest też to, że można nimi skorygować niewielkie niedoskonałości, np. diastemę. Licówki dentystyczne mogą być wykonane z kompozytu lub porcelany.