Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Implanty w jeden dzień u dentysty

Wszczepianie implantów może odbywać się dwoma metodami. Szczególnie popularny zabieg aplikacji dwufazowych implantów dzielony jest na 2 podstawowe etapy. Po pierwsze w szczęce wszczepiany jest implant zębowy, w następnym etapie stomatolog implantolog zakłada protezę po pełnym przyjęciu się implantu. Obecnie dostępny jest jednak sposób umieszczenia implantów zębowych w jeden dzień, tj. implantów jednofazowych.

Implanty tylko w jeden dzień cechują się tym, że w czasie jednego zabiegu pacjent uzyskuje tak samo implant, jak i protezę zęba. Jak wiadomo całkowity proces wyprzedzają kompleksowe diagnostyczne badania, żeby pacjent rozumiał istotę wszelkich etapów działań wykonywanych przez lekarza dentystę, ale proces odbudowy ma miejsce w czasie pojedynczej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bazowym warunkiem do aplikacji implantów w jeden dzień jest idealny stan zdrowia zębów i dziąseł oraz samej kości żuchwy lub szczęki w pobliżu wszczepu.

Niezależnie od metody implant musi się zrosnąć z kością, ale przy wszczepie implantów jednofazowych pełen zabieg przebiega pod protezą, a pacjent może bez przeszkód jej używać. W zależności od ilości braków oraz uzupełnienia protetycznego – korony, mostu czy całej protezy – podczas integracji implantu z kością pacjent używa uzupełnienia protetycznego tymczasowego. Po połączeniu się implantu z kością stomatolog wymienia tymczasową protezę na właściwe uzupełnienie. Bez względu na to proteza tymczasowa doskonale spełnia swoje zadanie oraz umożliwia zyskanie pięknego kompletu zębów w ciągu jednej wizyty.