Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Jak przyszykować się do usunięcia zęba?

Wyrywanie zęba zazwyczaj wskazuje się w najbardziej kłopotliwych przypadkach, jeżeli naprawienie zniszczonego zęba jest niewykonalne. Chirurg stomatolog usuwa też zęby jako etap w ciągu leczenia ortodontycznego albo implantologicznego, kiedy rozmieszczenie zębów wymaga większej powierzchni w szczęce. Współcześnie wykorzystywane znieczulenia w gabinetach dentystycznych gwarantują, że ekstrakcja zęba jest bezbolesne, jednak trzeba wiedzieć, że po wyjściu od dentysty mogą wystąpić dość nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego warto przyszykować się do usunięcia zęba.

Choć zabieg usunięcia zęba nie należy do skomplikowanych, dentysta za każdym razem zaleca przezorność. Po zabiegu czasami pojawia się gorsze samopoczucie, dlatego lepiej przemyśleć dzień wizyty i w razie konieczności zwrócić się o wsparcie bliskiej osoby. Przed zabiegiem i na kilka dni po nim najlepiej nie palić papierosów i nie pić alkoholu. Po usunięciu zęba nie wolno jeść ani pić około przez dwie godziny, dlatego  najlepiej zjeść pożywny posiłek przed wizytą na fotelu u stomatologa. Dobrym pomysłem jest też zakup polecanych przez dentystę leków, płukanek i antybiotyków. To one wspomagają czas zasklepienia się rany i powrotu do pełnego zdrowia, dlatego lepiej je przygotować. Na samą wizytę na fotelu u stomatologa powinno się przyjść porządnie umytymi zębami.

Dzięki porządnemu przygotowaniu zabieg usunięcia zęba przebiegnie sprawnie i szybko. Pacjent poczuje się swobodnie. Stomatolog dopilnuje, aby wyrwanie zęba było całkowicie bezpieczne.