Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Stomatologia estetyczna

wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozwoju technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od ręki w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość poznania rezultatu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie zmiany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i efekt zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, co zabierze trochę czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a do tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w klinice dentystycznej jest niezwykle komfortowy i nie zajmuje dużo czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować natężenie światła i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić również za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się również jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/