Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Jak bezpiecznie wybielić zęby w klinice stomatologicznej

wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Jak to robić, by wybielanie zębów było efektywne i przede wszystkim bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już teraz wiadomo wszelkie domowe sposoby, chociaż teoretycznie dają efekt, tak naprawdę niszczą szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, która technika wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto oceni stan zębów i oceni, czy przed zabiegiem wybielania zębów niezbędne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, należy pamiętać o tym, aby kupowane były one zaufanych źródeł. Ogólnodostępne nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w wypróbowanych punktach lub z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Dlatego lepiej zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Tak mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a dzięki swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki efekt, ale należy liczyć się z tym, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po wybielaniu zębów należy również stosować białą dietę, by nie zniszczyć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie trwały.