Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

W jaki sposób odpowiednio powinno się czyścić implanty dentystyczne?

dentysta pokazuje jak dbać o implanty zębów po zabiegu wszczepienia

Dentysta żadnemu pacjentowi nie musi wciąż mówić, z jakiego powodu niezbędna jest higiena zębów i dziąseł. Jednak pacjenci, którzy są po zabiegu wszczepienia implantu zębowego, przeważnie zastanawiają się w jaki sposób trzeba czyścić je, by utrzymały się w doskonałym stanie przez wiele lat.

Implanty zębowe zastępują luki gdy wypadną zęby i są jedną ze znanych i niezwykle wytrzymałych wypełnień protetycznych. Po odpowiednio przebytym leczeniu śruba implantu łączy się z kością, a umieszczona na nim korona do złudzenia przypomina naturalne zęby. O implanty powinno się troszczyć się w taki sam sposób, w jaki troszczymy się o naturalne zęby. Podstawą jest rzecz jasna codzienne mycie, przynajmniej dwa razy w ciągu dnia po posiłku, najlepiej delikatną szczoteczką. Warto zdecydować się na również korzystanie z nici dentystycznych i płukanek.

I chociaż implanty nie niszczą się od próchnicy ani korozji, powinno się o nie dbać z szczególną uwagą. Unikanie mycia zębów po jedzeniu może spowodować to, że pozostałości pokarmów będą odkładać się w okolicy dziąseł. To może doprowadzić do problemów, na skutek których dziąsła zaczną powoli osuwały się. W tym przypadku tytanowy korzeń implantu stomatologicznego może się odkryć. Pełnych informacji zawsze udziela stomatolog. W trakcie regularnych wizyt kontrolnych na pewno określi stan zębów i stan implantów. Z uwagi na to warto przynajmniej 2 razy w roku odwiedzić gabinet dentystyczny. Właściwie badany implant stomatologiczny zachowuje się w dobrym stanie i służy przez wiele lat.