Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Czyszczenie przyrządów stomatologicznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym

By zagwarantować kompletną sterylność oraz czystość narzędzi stomatologicznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Takie maszyny dezynfekujące w swoim wyjątkowym programie porządnie odkażają przyrządy i zabijają bakterie.

Maszynowa sterylizacja odbywa się tutaj w czterech łatwych fazach. Na początku wszelkie przyrządy dentystyczne ułożone wewnątrz myjni, są dogłębnie oczyszczane z nalotów dzięki na początku zimnej, a następnie ciepłej wody i specjalnego środka czyszczącego. W następnym etapie program usuwa środki czyszczące, wzmacniając świeży efekt i uniemożliwiając zbieranie się osadu. Najważniejszy krok, czyli dezynfekcja opiera się na zestawieniu wody i wysokiej temperatury w wystarczającej ilości czasu. To tutaj  całkowicie eliminowane są wszelkie mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Finalnym etapem jest suszenie narzędzi stomatologicznych. Dzięki wbudowanym filtrom czyste powietrze suszy przyrządy. To zapobiega powstawaniu na nich zanieczyszczeń, rdzy oraz uszkodzeń.

Ponadto cały proces jest dość krótki, a korzystanie z niego jest oszczędnym pomysłem dla gabinetu dentystycznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie zużywa wielkiej ilości wody i prądu. Dla pacjentów największą korzyścią efektywnie oczyszczonego i zdezynfekowanego sprzętu stomatologicznych jest bezpieczeństwo.