Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Sterylny gabinet dentystyczny – podstawa pracy stomatologa

Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty

W pracy dentysty niezbędne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz staż pracy. Przy każdym zabiegu dentysta używa narzędzi, które stosuje się wielokrotnie. Z uwagi na to stomatolodzy tak bardzo poświęcają uwagę na to, aby gabinet dentystyczny był wysprzątany, a narzędzia odkażone.

Specjalnie dla pacjentów w gabinetach dentystycznych wykorzystywane są skuteczne machiny sterylizacji. Bezpieczeństwo każdego, kto zdecydował podjąć się naprawy zębów u stomatologa. Bez względu na to, czy pacjent planuje kontrolny przegląd zębów, chciałby skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy wymaga dłuższego leczenia, jak wstawianie implantów lub leczenia zaburzeń skroniowo-żuchwowych, czysty gabinet dentystyczny to podstawa.

System sterylizacji umożliwia pełne czyszczenie wszystkich narzędzi dentystycznych. Przeznaczone do tego autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, kierowanych komputerowo, co oznacza, że na kolejnych etapach odkażania dentysta nadzoruje pracę systemu. Machiny odkażające starannie myją narzędzia, a następnie neutralizują środki czyszczące oraz przystępują do całkowitej sterylizacji. W kolejnych krokach swojej pracy machiny odkażające usuwają mikroorganizmy oraz bakterie, gwarantując nieskazitelną czystość narzędzi.

Odkażone narzędzia stomatologiczne gwarantują zarówno dentystom jak i pacjentom pełne bezpieczeństwo.