Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Jak używać nici dentystycznych?

w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne

Każdy, kto pragnie prawidłowo troszczyć się o swoje zęby, powinien skupiać się w głównej mierze na ich czyszczeniu i regularnym odwiedzaniu dentysty. Dokładne mycie zębów eliminuje ryzyko powstawania próchniczych ubytków i stanów zapalnych. Obok szczoteczki do zębów równie skutecznym sposobem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są dentystyczne nici. Niestety, pomimo wysokiej dostępności i różnorodności nitek, większość osób z nich nie korzysta.

Nicią dentystyczną oczyszcza się resztki pokarmów oraz płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała trudność polega na tym, aby prawidłowo wprowadzić nić pomiędzy zęby i używać zawsze nowego fragmentu nici. Każdy pojedynczy ząb powinien być oczyszczony osobno, ruchem od strony dziąsła do górnej części zęba. Należy pamiętać o wykonywaniu pionowych ruchów – nigdy z boku na bok. Nić stomatologiczna powinna być cały czas naciągnięta i obejmować ząb od przodu lub od tyłu, w kształcie litery C.

Chociaż nitkowanie zdaje się łatwe, zdaniem niektórych osób wymaga wprawy. W wypadku niepewności warto zajrzeć do gabinetu dentystycznego. Dentysta lub higienistka dentystyczna z pewnością przedstawi instruktarz odpowiedniego korzystania z nici, przy okazji profesjonalnej higienizacji zębów. Należy stosować nici stomatologiczne, z uwagi na ich sprawność dotarcia do miejsc, z którymi często nie radzi sobie samo mycie. Korzystając z nici zyskujemy pewność lepszej pielęgnacji jamy ustnej.