Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Jak zakładane są licówki

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę

Licówki stomatologiczne są jednym ze stałych uzupełnień protetycznych, jakich głównym celem jest poprawa estetyki uśmiechu. Licówki to cienkie nakładki zakładane na przodzie zębów. Korzystając z nich dentysta odbudowuje wygląd, kształt oraz kolor poszczególnych zębów. Szczególnie sprawdza się to , kiedy są one nierówne, martwe oraz bardzo przebarwione. Tak można wyrównać pojedyncze zęby przez skrócenie, wydłużenie, poszerzenie lub zwężenie korony zęba. Licówka sprawdzi się również przy złamanym przednim zębie. Przeważnie pacjenci zgłaszają się po to rozwiązanie, chcąc wyeliminować przerwę między jedynkami, czyli diastemę.

Licówki nakłada się na powierzchni zębów, jednak aby było to możliwe, zęby trzeba przygotować. W pierwszej kolejności muszą być porządnie oczyszczone. Dlatego przed zaaplikowaniem licówek warto przeprowadzić skaling, piaskowanie i fluoryzację. Dodatkowo zęby, na jakie będą założone licówki, muszą być oszlifowane. Szlifowanie zębów, chociaż sprawia wrażenie strasznego, nie boli. Stomatolog troszczy się o to, żeby zabiegi były wysoce komfortowe .

Plusem licówek jest to, że da się je dokładnie dopasować do normalnego koloru zębów pacjenta. To sprawa, że są prawie niewidoczne, a nadają zamierzony wygląd i kształt. Licówki stomatologiczne są całkiem trwałe, choć trzeba je wymieniać lub odświeżać. W zależności od tego, z czego są wykonane (np. porcelanowe mogą służyć nawet na ok. 10 lat) i zachowywania higieny, pozostaną w najlepszym stanie przez kilka lat.