Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Metody wybielania zębów

sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Większość ludzi marzy o promiennym i zupełnie białym uśmiechu. Z tego powodu ogólnie dostępne są odmienne sposoby wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są rzecz jasna wybielające pasty do zębów. Dość skutecznie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie psują szkliwa. Równie popularne są paski, lakiery i wybielające żele do nakładania w domu. Są one dostępne na przykład w aptece, ale często jest to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przed wszystkim między zębami.

Nie każdy ma świadomość, że niezłym sposobem na wybielenie zębów jest pełne usunięcie płytki nazębnej u stomatologa na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem dostępnym gabinecie dentystycznym są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece tym, że są dokładnie dostosowywane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent sam aplikuje nakładki po wizycie u stomatologa i korzysta z nich według ustaleń dentysty.

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wymyślonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania przynosi świetne wyniki już po jednym razie. W wypadku silnie przebarwionych albo zniszczonych zębów, skutecznym sposobem jest zasłonięcie ich licówkami. Licówki przykryją naturalne zęby pacjent i dadzą im odpowiedni kolor.