Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Endodoncja a implanty

leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy

Bazowym przeznaczeniem leczenia kanałowego jest kuracja zainfekowanej miazgi zęba. Ten rodzaj leczenia uznaje się za jeden z najtrudniejszych zadań stomatologa endodonty wykonującego leczenie kanałowe, jednak znaczna część przeprowadzanych pod mikroskopem zabiegów daje pożądane rezultaty. Leczenie kanałowe daje możliwość uratowania naturalnego zęba. Dzięki wysokiej skuteczności tego zabiegu, w tych czasach możliwe jest zatrzymanie zębów, jakie jeszcze kilka lat temu były zwykle usuwane.

Tymczasem implanty są wytrzymałe, a założone na nich mosty czy korony protetyczne wiernie imitują naturalne zęby. W głównej mierze, jeżeli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty pozostają nienaruszone do końca życia oraz są jednymi z najlepszych sposobów wypełnienia luki po utraconym zębie. Za sprawą leczenia kanałowego ząb w większej części pozostaje naturalny. Rolą dentysty jest jedynie odnowa korony zębowej. Jeśli chodzi o usuwanie zębów uzupełnienie luki jest potrzebne ze względu na zdrowie jamy ustnej.

Warto również spojrzeć na koszty. Choć obie techniki są bardzo skuteczne, a dzięki nim pacjent nadal może cieszyć się wspaniałym uzębieniem bez bólu, ceny leczenia kanałowego są mniejsze od zabiegu wstawienia implantu. Przed podjęciem decyzji, co z robić w przypadku bolącego, dogłębnie zepsutego zęba, należy się zastanowić wspólnie z dentystą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.