Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Ograniczenia przed wszepianiem implantów

kto może mieć implanty zębów od dentysty

Obecny rozwój stomatologii sprawia, że leczenie stomatologiczne jest możliwe u właściwie każdego. Wszczepianie implantów, chociaż zalicza się do bardziej skomplikowanych, również z czasem stał się znacznie bardziej bezpieczny. Mimo to jest parę ograniczeń, jakie należy przemyśleć, decydując się na taki zabieg.

Co najważniejsze implantów nie wykonuje się kobietom w ciąży ani u osób z chorobami związanymi z krzepliwością krwi czy z daleko posuniętą osteoporozą. Przeciwwskazaniem jest również trwająca choroba nowotworowa oraz nieustabilizowana cukrzyca. Implantów nie wszczepia się u dzieci i osób poniżej 16 roku życia, ze względu na wciąż postępujący proces rozwoju kości szczęki.

Wiele czynników nie odbiera kompletnie możliwości wszczepienia implantów, jednak powinny być one omówione ze stomatologiem przed podjęciem zabiegu implantacji. Są to np. osoby ze zdiagnozowanymi wadami serca,chorobami psychicznymi lub z chorobą Parkinsona. Rozmowy ze stomatologiem wymagają również ci pacjenci, którzy latami są uzależnieni od papierosów.

Warunkiem wszczepienia implantów jest dobry stan szczęki i jamy ustnej, z tego względu pacjenci zmagający się z problemami takimi jak próchnica czy parodontoza, powinny najpierw podjąć leczenie dentystyczne, zanim będą mogli zdecydować się na zabieg wszczepienia implantów.

W innych sytuacjach nie ma ograniczeń do wszczepiania implantów. Pacjent, który pomyślnie przejdzie opinię medyczną może mieć wykonane implanty.