Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów

Szczoteczka soniczna to współcześnie najlepsza szczoteczka , gwarantująca efektywną higienizację jamy ustnej. Jej skuteczność opiera się na sile fal dźwiękowych, które dają wymierne efekty. Zwykle soniczna szczoteczka robi mniej więcej 45 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę. Technologia fal dźwiękowych powoduje, że skuteczność sonicznej szczoteczki jest wyjątkowo wysoka. To gwarantuje pewną przewagę w porównaniu z innymi szczoteczkami .

W trakcie czyszczenia soniczną szczoteczką, pojawiają się bąbelki złączone z pasty do zębów oraz ze śliny. W taki sposób kształtuje się piana, która dociera do wszelkich trudno dostępnych miejsc. Co więcej ta technika pozwala na pełne wyzwolenie składników zawartych wewnątrz pasty. Taka technika o wiele lepiej wymiata osad i brud, co sprawia, że resztki pokarmu nie gromadzą się na zębach. A im skuteczniejsze i dokładniejsze mycie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tej przyczyny soniczną szczoteczkę zalecają dentyści.

Ponadto w wielu szczoteczkach sonicznych działają funkcje, które pomagają mierzyć długość szczotkowania i natężenie nacisku. Taki typ szczoteczki jest też łagodny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także posiada opcję masażu. To szczególnie istotne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę można znaleźć również w wersji dla dzieci.