Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Krwawienie dziąseł

przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów

Krwawienie dziąseł najlepiej zaobserwować w ciągu szczotkowania zębów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być wiele np. zazwyczaj są to niektóre leki, przewlekły stres lub niewłaściwa dieta. Głównie jednak ten problem tworzy się z przyczyny nieodpowiedniej higienizacji jamy ustnej i pojawieniu jednej z najbardziej znanych chorób przyzębia i dziąseł – parodontozy. Z reguły złe lub za sporadyczne szorowanie zębów skutkuje zbieraniem się kamienia na zębach i rozprzestrzenianiem bakterii, co prowadzi do powstawania stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła łatwiej ulegają działaniu nieprzyjaznych okoliczności i rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł oznacza nie tylko przykry widok w ciągu mycia zębów. Problem ten pociąga za sobą inne równie nieprzyjemne skutki. Wkrótce osłabienie dziąseł prowadzi do rozchwiania, a nawet wypadania zębów. Na tę przypadłość szczególnie powinny uważać także osoby palące papierosy, dlatego że substancje w ich składzie również ujemnie wpływają na stan jamy ustnej i utrudniają leczenie.

Ze względu na te okoliczności, nie wolno ignorować krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności trzeba skonsultować się z dentystą i jak najszybciej zapisać na wizytę w gabinecie dentystycznym. Dentysta z pewnością pomoże zwalczyć problem. W takim wypadku należy także zatroszczyć się o poprawną higienizację jamy ustnej i zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną szczoteczkę do zębów.