Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – na czym to polega?

leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym umożliwiają pacjentom nie tylko pielęgnować zdrowie oraz czystość jamy ustnej, ale dzięki nim można wcześnie odkryć zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaniem tego stawu jest ruszanie żuchwą w tył i na przód i w lewo i w prawo. z uwagi na to jego poprawne działanie warunkuje właściwą wymowę albo na przykład żucie pokarmów.

Wszelkie kłopoty z działaniem stawu skroniowo-żuchwowego da się łatwo zobaczyć, co sprawia, że możliwe jest bezzwłoczne podjęcie leczenia. W gabinetach stomatologicznych badania wykonywane są za pomocą specjalnego deprogramatora pod okiem stomatologa chirurga. Zidentyfikowanie problemu nie jest trudne z uwagi na liczbę pojawiających się w takim przypadku objawów.

Do najpopularniejszych objawów problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym zalicza się zgrzytanie i zaciskanie zębów. Tak samo znane są trudności w gryzieniu twardego jedzenia czy szerokim rozchylaniu ust i potrzeba silnego przyciskanie zębów, aby pasowały do siebie. Bywa też tak, że słyszalne są kliknięcia i trzaski w stawach albo zauważamy szybkie zniszczenie, starcie czy nadwrażliwość zębów. Takich objawów nie wolno lekceważyć, dlatego że towarzyszą im częste bóle głowy, karku czy pleców, a także przechylenia zębów oraz problemy z innymi stawami.