Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Korony protetyczne w stomatologii

korony protetyczne zakładane są w gabinecie dentystycznym

W stomatologii korony protetyczne mają szerokie przeznaczenie. Przede wszystkim zastępują pojedyncze zęby, jakie zepsuły się lub potrzebują odnowy po leczeniu kanałowym. Korony stosuje się również na implantach w przypadku, gdy konieczne jest uzupełnienie całkowitego usunięcia zęba.

Korony zębowe formowane są też z wielu materiałów. Obecnie najpopularniejsze są korony cyrkonowe albo porcelanowe na podbudowie ceramicznej. Główną zaletą tego rodzaju odnowy zębów jest to, że korony charakteryzuje wysoka trwałość. Przy użyciu koron można zasłonić wszelkie defekty zębów, dla przykładu kiedy zostały z jakiejś przyczyny uszkodzone lub są brzydsze niż kiedyś. Sprawdzają się, ponieważ korony wyglądem upodabniają się do naturalnych zębów oraz poprawiają estetykę jamy ustnej.

Korony mogą zasłonić przebarwienia lub nierówności. By stało się to możliwe trzeba oszlifować ząb pod takie rozwiązanie protetyczne. Nie jest to koniecznie w przypadku koron postawionych na implantach. W trakcie takich zabiegów chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób pozostałych zębów, zamiast tego wypełnia pustkę pomiędzy nimi. Cena korony protetycznej zależy od z surowca, z którego ją wytworzono. Koszt korony podbija też to, czy będzie zaaplikowana na ząb albo jego pozostałości, czy na implant.