Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy

Skąd się biora problemy z zębami?

czyste zęby i zdrowa jama ustna to szczęśliwy dentysta

Higiena jamy ustnej zależy od dotrzymywania czystości zębów i okresowych wizyt u stomatologa. Nawet drobne ubytki próchnicze zębów powinny być na bieżąco leczone, żeby uniemożliwić rozwój próchnicy i nasilania się kłopotów ze stanem zębów. Co najmniej raz na pół roku dobrze jest umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, żeby zbadał jamę ustną i naprawił potencjalne uszkodzenia. To głównie leczenie zachowawcze jest gwarancją zdrowego uśmiechu na dłuższy czas.

Bywa też tak, że higienizacja zębów jest za słaba. To z powodu średniej higieny albo jej całkowitego braku, głównie rodzą się problemy jamy ustnej. Ze względu na to leczenie zachowawcze trzeba podejmować za każdym razem, gdy wyniknie taka potrzeba. Pogłębianie się próchniczych ubytków może wywołać konieczność obszerniejszych działań dentysty. Przykładowo przez trudniejsze leczenie kanałowe.

Z reguły odpowiedniej profilaktyce towarzyszy cykliczne likwidowanie kamienia nazębnego – najczęstszego czynnika rozwoju próchnicy. Cykliczne oczyszczanie zębów u stomatologa, zmniejsza ryzyko potrzeby korzystania z leczenia zachowawczego. Im mocniej zadbana jama ustna, tym mniejszy kłopot. Z reguły przy częstych wizytach u stomatologa, leczenie zachowawcze jest konieczne zaledwie od czasu do czasu. Należy sprawdzać stan swojej jamy ustnej regularnie.